Co děti potřebují

Aby se dětem v naší mateřské škole co nejvíce líbilo, je nutné, abyste je z domova vybavili následujícími věcmi:

• Pohodlné a praktické oblečení do vnitřních prostor školky. Dítě v tomto oděvu stráví většinu dne. Je proto velice důležité, aby se v něm dítě cítilo opravdu příjemně. Nedávejte prosím dětem bodýčka, špatně se jim rozepínají, když běží na poslední chvíli na WC.
  • Pyžamo na odpolední spaní.
  • Přezůvky s pevnou patou (ne šněrovací). S touto obuví chodíme i do tělocvičny.
  • Oblečení pro pobyt venku. Přizpůsobit ročnímu období. Doporučujeme oblečení na vycházky do přírody a pobyt na zahradě (sportovní obuv, teplákovku, v zimě nepromokavé boty a rukavice, teplé oblečení - nejlépe kombinézu). Dětem dávejte starší oblečení, aby Vás případná díra či ušpinění na něm moc nemrzelo.
  • Čepici v každém ročním období (v létě kšiltovku nebo lehký klobouk).
  • Počasí bývá někdy nepřející, a proto by každý měl mít k dispozici pláštěnku nejlépe však pogumované kalhoty a bundu, protože ven chodíme i za deště.
  • U dětí člověk nikdy neví, co vyvedou nebo co se stane, a proto by se hodilo kompletní náhradní oblečení.
  • Na jaro prosíme rodiče, aby dětem pořídili do školky gumáčky (chodíme po lesních cestách, po polích..a prostě všude, kde není nuda jako na betonovém chodníku). Gumáčky se snadno omyjí.
  • I když není rýma, kapesník v kapse je i přesto prima.
  • Nejmenší Berušky by měli mít vlastní omyvatelný bryndák.

Všechny věci prosím podepište!!!

Povinně přineste

1.9. si všechny děti donesou:

• papuče ( NE nazouváky! - bezpečnost dětí)
  • 4 roličky toaletního papíru
  • 1 zubní pastu a kartáček na zuby
  • 1 tekuté mýdlo
  • 1 vlhčené ubrousky (platí hlavně pro Berušky)
  • náhradní oblečení, které zůstane uloženo v šatně
  • pyžamo
  • Berušky - podložku na lehátko, tzv. "protipočůrávací"
  • Včeličky - polštářek a deku na odpočívání

1 x za pololetí prosím doneste (září a únor):