Co děti potřebují

Aby se dětem v naší mateřské škole co nejvíce líbilo, je nutné, abyste je z domova vybavili následujícími věcmi:

·         Pohodlné a praktické oblečení do vnitřních prostor školky. Dítě v tomto oděvu stráví většinu dne. Je proto velice důležité, aby se v něm dítě cítilo opravdu příjemně a lehce se z něj svlékalo i oblékalo. Nedávejte prosím dětem bodýčka, špatně se jim rozepínají, když běží na poslední chvíli na WC.

·         Pyžamo na odpolední spaní.

·         Přezůvky s pevnou patou (ne šněrovací, ne tzv crocsy). S touto obuví chodíme i do tělocvičny.

·         Oblečení pro pobyt venku. Přizpůsobit ročnímu období. Doporučujeme oblečení na vycházky do přírody a pobyt na zahradě (sportovní obuv, teplákovku, v zimě nepromokavé boty a rukavice, teplé oblečení - nejlépe kombinézu). Dětem dávejte starší oblečení, aby Vás případná díra či ušpinění na něm moc nemrzelo.

·         Čepici v každém ročním období (v létě kšiltovku nebo lehký klobouk).

·         Počasí bývá někdy nepřející, a proto by každý měl mít k dispozici pláštěnku nejlépe však pogumované kalhoty a bundu, protože ven chodíme i za deště.

·         U dětí člověk nikdy neví, co vyvedou nebo co se stane, a proto by se hodilo kompletní náhradní oblečení.

·         Na podzim a jaro prosíme rodiče, aby dětem pořídili do školky gumáčky (chodíme po lesních cestách, po polích..a prostě všude, kde není nuda jako na betonovém chodníku). Gumáčky se snadno omyjí.

·         I když není rýma, kapesník v kapse je i přesto prima.

·         Nejmenší Berušky by měli mít vlastní omyvatelný bryndák.

·         Jednoho plyšáčka na spaní (ne víc a ne tvrdé, nebo snadno rozdělitelné hračky)

·         Včeličky svůj polštářek a přikrývku na polední odpočinek

Co ještě děti potřebují:

·         Protipočůrávací podložku, prostěradlo na lehátko (pratelnou, ne jednorázovou)

·         Zástěrku na výtvarné činnosti

·         Hrníček na pitný režim

·         Pleny na spaní, pokud dítě potřebuje

Jednou za pololetí (září, únor) přineste:

·         Krabici papírových kapesníků

·         4 role toaletního papíru