Nástěnka - nepřehlédněte!!!

ve čtvrtek 24. září vyrážíme do ZD v Partutovicích. Odjezd v 8 hodin ráno. Do batůžku dejte dětem pití. Svačinku dostanou děti ve školce :-).

Vánoční focení proběhne ve čtvrtek 8. října od 8 hodin ve školce.

V úterý 8. září v 16 hodin jsou rodičovské schůzky ve třídě Berušek!

Ve čtvrtek 10. září v 16 hodin jsou rodičovské schůzkly ve třídě Včeliček!

V pátek 4. září začíná plavání!!!

Odjíždíme hned po svačině v 8:30

s sebou:

• batůžek
  • sáček na mokrý ručník a plavky
  • pro holčičky s dlouhými vlasy plaveckou čepici, gumičku, hřebínek
  • detem dejte, prosím, oblečení, které si umí rychle obléknout
-------------------------------------------------------------------------------------------

Co pořídit dětem do školky

V ZÁŘÍ DONESTE:

• -papuče
  • -pyžamo
  • - pogumované kalhoty a bundu
  • - gumáčky
  • - protipočůrávací podložku na lehátko (pratelnou ne jednorázovou)
  • - vhodné obutí na pobyt venku
  • - vhodné oblečení na pobyt venku
  • - náhradní oblečení, které zůstane uloženo v šatně v látkové tašce
  • - 1 zubní pastu
  • - kartáček na zuby
  • - krabici papírových kapesníků
  • - menší hrníček na pití ve třídě

-------------------------------------------------------------------------------

1 Papučky – S pevnou patou (cvičíme v nich i v tělocvičně, ne crocsy, ne šněrovací)

2 Pogumované oblečení – Musí být také v MŠ na stálo. Rodiče často kupují zateplenou i nezateplenou variantu. Pokud to není ve vašich finančních možnostech, kupte raději trošku větší nezateplenou soupravu, kterou můžeme nosit celoročně – dá se navléct i na zateplené kalhoty a zimní bundu. Dají se koupit v Lídlu, různě v bazárcích. nebo si dejte poptávku na nástěnku do MŠ.

3 Gumáčky – ty musí mít dítě v MŠ na stálo. Rodiče často kupují dvoje. Jedny nezateplené na léto a zateplené gumáky, které jsou ideální zase na podzim, jaro a pokud jsou kvalitní, nosíme je i v zimě. Jako výborné se osvědčily zateplené gumáky značek: Skofus, Viking, Slusher (sehnatelné i v seconhandech a na Mimibazaru.) Jen prosím nekupujte zateplené holínky v Lídlu. Ty mají vyndávací zateplenou vložku, kterou dítě ale při vyzouvání vytáhne z holinek společně s nohou. Vložka tam pak nejde vrátit a srovnat ani nám dospělým, natož dětem.

4 Boty na ven – Jakékoliv sportovní tenisky či sandály. V zimě pokud nejsou velké mrazy, lze nosit výše uvedené zateplené holinky (ideální do rozbředlého sněhu i bláta, který je na okolních lukách a stezkách většinu zimy. Materiály těchto norských značek gumáčků jsou dělané i do mrazů. Dále se nám osvědčily sněhule Kamik, Sorel, Viking (mají vysokou spodní gumovou podešev a ideální je vybírat takový typ, který je navrchu na stahování na olivku - ne na suchý zip) Pokud můžete, vyhněte se značce Crossroad ze Sportisima a různým „Elzovým“ botičkám od Vietnamců. Není nic horšího, než se skoro dvě hodiny dívat na dítě, které má mokré či promrzlé nožičky.
U všech severský značek je ale potřeba mít na vědomí, že jejich velikost často neodpovídá našim velikostem. Tzn., že pokud je např. na internetu uvedena velikost 25 - což by bylo u nás V ČR na nohu o stélce 15cm, tak u nich často velikost stélky měří 17cm a více. Takže vždy se ptejte na velikost stélky.

5 Do školky dětem není potřeba pořizovat krásné, značkové oblečení. Akorát tím budete stresovat paní učitelku, sebe a dítě, které se stoprocentně denně ušpiní :-) Pořizujte věci, funkční, pohodlné, v praktických barvách. Dítě nemůže chodit v MŠ a na vycházky ve stejných kalhotách či kraťasech. Z hygienických důvodů si je musí převlékat. Myslete proto na dostatek náhradního oblečení (polití, počůrání se, zamokření u umyvadla..) Nedávejte dětem bodýčka, špatně se jim rozepínají, když běží na poslední chvíli na WC.

6 Přizpůsobit ročnímu období. Doporučujeme oblečení na vycházky do přírody a pobyt na zahradě (teplákovku, v zimě nepromokavé boty a rukavice, teplé oblečení - nejlépe kombinézu). Pokrývku hlavy v každém ročním období (čepici v zimě, v létě kšiltovku nebo lehký klobouk). Látkový kapesník vždy v kapse. Říkáme, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení :-)

Děti, které jezdí autobusem, MUSÍ mít náhradní oblečení a nejlépe i obutí. Řidiči nám nechtějí ušpiněné děti v zablácených botách brát do autobusu.

Pokud budete s čímkoli potřebovat poradit, obraťte se na třídní učitelky

Den otevřených dveří

- naše MŠ nedělá klasický den otevřených dveří. Dávame přednost individuálním návštěvám maminek s dětmi, které po dohodě s učitelkami mohou zůstat klidně celé dopoledne a udělat si tak reálnou představu o tom jak to u nás chodí. Nebojte se zavolat a dohodnout si termín návštěvy. Rádi se Vám budeme věnovat.

Školné

- školné ve výši 450,- za měsíc se provádí bezhotovostně do 15. dne v měsíci na číslo účtu MŠ: 86-7202580287/0100. Každé dítě má přidělený variabilní symbol, který je nutno při platbě uvádět. Informace k platbě a přidělené variabilní symboly visí na nástěnce v MŠ.

Peníze na školní akce

- děti se během školního roku účastní mnoha divadelních představení a dalších kulturních akcí. Na tyto akce budeme do konce měsíce října vybírat částku 500Kč, ze které Vám budeme jednotlivé částky během roku strhávat. Vybírá se 1x za rok.